Skip to content

SEO

SEO alebo optimalizácia pre vyhľadávače (samozrejme hovoríme o optimalizácii pre Google) je súbor techník online marketingu, ktorá je zameraná na zvýšenie návštevnosti webu, tým že sa bude stránka vo výsledkoch vyhľadávania (SERP) zobrazovať na 1. strane prvej alebo nultej (featured snippets) pozícii.

V rámci optimalizácie sa zameriavame na tieto hlavné súčasti SEO:
– SEO on-page
– SEO off-page
– local SEO

SEO on-page
Je SEO, ktoré “nastavujete” priamo na vašej stránke. V prvom rade je nutné optimalizovať technickú stránku webu (https, rýchlosť, architektúru webu, a podobne). Ďalšia časť SEO on-page je obsah. Obsah tvorí 80% SEO a bez obsahu jednoducho nie je čo optimalizovať. V rámci obsahu je nutné vytvoriť články, popisky kategórií, produktov a podobne, ktoré majú určitú štruktúru.

SEO off-page
Tvoria hlavne spätné odkazy (linkbuilding). Stále sú backlinky považované za hlavný faktor SEO a je nutné ich mať hlavne ak chcete obsadiť pozície na vysoko konkurenčné kľúčové slová.

Local SEO
Zhruba 80% všetkých dopytov súvisí s lokálnym vyhľadávaní. Je dôležití venovať sa lokálnemu vyhľadávania a jeho optimalizácii. Vďaka Google My Business je to hračka 🙂

Príďte si optimalizovať vás web alebo eshop pod vedením skúseného špecialistu Milana Fraňa (spoluzakladateľa wooacademy)

wooacademy logo marketing

info@wooacademy.sk ♥ ďakujeme za návštevu, ste vítaní aj nabudúce ♥ by WooAcademy

o wooacademy