SEO alebo optimaliz├ícia pre vyh─żad├íva─Źe (samozrejme hovor├şme o optimaliz├ícii pre Google) je s├║bor techn├şk online marketingu, ktor├í je zameran├í na zv├Ż┼íenie n├ív┼ítevnosti webu, t├Żm ┼że sa bude str├ínka vo v├Żsledkoch vyh─żad├ívania (SERP) zobrazova┼ą na 1. strane prvej alebo nultej (featured snippets) poz├şcii.

V r├ímci optimaliz├ície sa zameriavame na tieto hlavn├ę s├║─Źasti SEO:
– SEO on-page
– SEO off-page
– local SEO

SEO on-page
Je SEO, ktor├ę “nastavujete” priamo na va┼íej str├ínke. V prvom rade je nutn├ę optimalizova┼ą technick├║ str├ínku webu (https, r├Żchlos┼ą, architekt├║ru webu, a podobne). ─Äal┼íia ─Źas┼ą SEO on-page je obsah. Obsah tvor├ş 80% SEO a bez obsahu jednoducho nie je ─Źo optimalizova┼ą. V r├ímci obsahu je nutn├ę vytvori┼ą ─Źl├ínky, popisky kateg├│ri├ş, produktov a podobne, ktor├ę maj├║ ur─Źit├║ ┼ítrukt├║ru.

SEO off-page
Tvoria hlavne sp├Ątn├ę odkazy (linkbuilding). St├íle s├║ backlinky pova┼żovan├ę za hlavn├Ż faktor SEO a je nutn├ę ich ma┼ą hlavne ak chcete obsadi┼ą poz├şcie na vysoko konkuren─Źn├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í.

Local SEO
Zhruba 80% v┼íetk├Żch dopytov s├║vis├ş s lok├ílnym vyh─żad├ívan├ş. Je d├┤le┼żit├ş venova┼ą sa lok├ílnemu vyh─żad├ívania a jeho optimaliz├ícii. V─Ćaka Google My Business je to hra─Źka ­čÖé

Pr├ş─Ćte si optimalizova┼ą v├ís web alebo eshop pod veden├şm sk├║sen├ęho ┼ípecialistu Milana Fra┼ła (spoluzakladate─ża wooacademy)