Skip to content

fejzbuk

  • fejzbuk je skomolenina slova Facebook. 

Túto skomoleninu – teda názov fejzbuk zadá mesačne do vyhľadávača na Slovensku 1500 ľudí, čo nie je až taká zlá bilancia. 

Správne sa to samozrejme povie Facebook, no nebol som si istý, či sa nejedná o nejakú inú stránku, ktorá napodobňuje Facebook. 

 

„Fejzbuk“ je fonetický prepis slova „Facebook“ v slovenčine. Facebook je jednou z najväčších sociálnych médií na svete, ktorý bol založený v roku 2004 Markom Zuckerbergom a jeho spolužiakmi z Harvardskej univerzity.

Tu je niekoľko základných informácií o Facebooku:

  1. História: Facebook bol pôvodne navrhnutý ako platforma pre študentov Harvardskej univerzity, ale rýchlo sa rozšíril na ďalšie univerzity a neskôr bol sprístupnený verejnosti.

  2. Funkcie: Umožňuje užívateľom vytvárať osobné profily, pridávať priateľov, zdieľať fotografie, videá, aktualizácie stavu, a interagovať s obsahom iných užívateľov cez „lajky“, komentáre a zdieľania.

  3. Rozšírenie: Okrem hlavného produktu, Facebook vlastní niekoľko ďalších aplikácií a služieb, vrátane Instagramu, WhatsApp a Oculus VR.

  4. Reklama: Facebook je jednou z najväčších online reklamných platforiem. Umožňuje firmám cielene inzerovať na základe demografických údajov, záujmov a správania užívateľa.

  5. Dátová bezpečnosť: Facebook bol predmetom kritiky a skúmania týkajúceho sa otázok súkromia, ochrany dát a manipulácie informáciami. Zvlášť kontroverzným bola aféra s firmou Cambridge Analytica v roku 2018.

  6. Vplyv: Facebook mal významný vplyv na spoločnosť, kultúru a politiku. Diskutuje sa o jeho úlohe v demokracii, vo volebných kampaniach a v šírení dezinformácií.

Vzhľadom na jeho význam a vplyv je dôležité sledovať aktuality a zmeny spojené s Facebookom, ako aj byť informovaný o otázkach súkromia a bezpečnosti pri používaní platformy.

Firmy ktoré sme školili.

klient-wooacademy-finalcd
klient-wooacademy-denim-logo
klient-wooacademy-chantall-logo
referencie-wooacademy-trochu-inak

Naplánuj si konzultáciu s našimi profesionálmi.

grafik-wooacademy

Art Director – [grafika / fotky]

Roman_konzultacia

Senior social ads specialist – [social marketing]

facebook partner

Facebook marketing partner –  [social marketing]

seo-webináre-wooacademy

HEAD of SEO / web editor –  [weby/SEO]

Facebook hodnotenia.