Skip to content

OOH – Out-of-Home advertising

marketingová agentúra bratislava

OOH alebo Out-of-Home advertising je forma reklamy, ktorá je umiestnená na verejných miestach, ako sú napríklad:

  • billboardy
  • plagáty
  • návesy
  • autobusové zastávky
  • digitálne obrazovky a podobne.

OOH reklama je zameraná na oslovenie širokej verejnosti a jej cieľom je zviditeľniť značku alebo produkt (brand awareness) v rámci verejného priestoru.

OOH reklama je bežne umiestňovaná na strategických miestach, kde je vysoká frekvencia prechodov a prejazdov, čím sa zvyšuje jej viditeľnosť a efektivita. Tento druh reklamy umožňuje osloviť cieľovú skupinu v mnohých rôznych kontextoch a situáciách.

V poslednej dobe sa OOH reklama výrazne rozšírila aj do digitálneho prostredia, a to vďaka využívaniu digitálnych obrazoviek a interaktívnych zariadení. Tieto nové formy OOH reklamy umožňujú interakciu s používateľmi, čím sa zvyšuje angažovanosť a interakcia s cieľovou skupinou.

 

Výhody OOH

OOH reklama má niekoľko výhod v porovnaní s inými formami reklamy. Jednou z hlavných výhod je, že je schopná osloviť veľké množstvo ľudí v rôznych situáciách a prostrediach. OOH reklama tiež umožňuje osloviť cieľovú skupinu, ktorá nie je online a nie je vystavená reklamám na internete.

Výhodou OOH reklamy je aj to, že má tendenciu byť dlhodobejšia ako iné formy reklamy. Napríklad billboardy a návesy sú často umiestňované na roky, čo umožňuje, aby si reklama udržala svoju viditeľnosť a pripomínala si o sebe.

Vzhľadom na svoju viditeľnosť a efektivitu je OOH reklama obľúbeným nástrojom pre mnoho veľkých i malých spoločností. OOH reklama má svoje miesto v širokom spektre odvetví, vrátane automobilového priemyslu, potravinárskeho priemyslu, zdravotnej starostlivosti a mnohých ďalších.

Firmy ktoré sme školili.

klient-wooacademy-finalcd
klient-wooacademy-denim-logo
klient-wooacademy-chantall-logo
referencie-wooacademy-trochu-inak

Naplánuj si konzultáciu s našimi profesionálmi.

grafik-wooacademy

Art Director – [grafika / fotky]

Roman_konzultacia

Senior social ads specialist – [social marketing]

facebook partner

Facebook marketing partner –  [social marketing]

seo-webináre-wooacademy

HEAD of SEO / web editor –  [weby/SEO]

Facebook hodnotenia.