Skip to content

Koľko zarába SEO špecialista?

Obsah článku

RNDr. Milan Fraňo, PhD. - SEO špecialista a web editor - wooacademy

O autorovi článku

RNDr. Milan Fraňo, PhD. – SEO špecialista a web editor wooacademy
RNDr. Milan Fraňo, PhD. - SEO špecialista a web editor - wooacademy

O autorovi článku

RNDr. Milan Fraňo, PhD. – SEO špecialista a web editor wooacademy

☕Páčil sa vám článok? Podporte nás likom na YouTube kanál alebo kúpou kávy.

⭐ Abstrakt

Koľko zarába SEO špecialista a je SEO práca dobre platená? Áno, nie a možno. SEO závisí a aj SEO výplata a plat závisí od množstva faktovo, akými sú seniornosť SEO špecialistu, lokalita a zamestnávateľ. SEO špecialista si dokáže zarobiť oveľa viac ako SEO špecialista v agentúre, no ani zďaleka každý. Na SEO coachingu vás naučím ako zarábať 5000+ ako SEO špecialista. 

 

Dá sa zarobiť ako SEO špecialista? 

Áno, ako SEO špecialista sa dá zarobiť. Priemerná mzda SEO špecialistu na Slovensku je 2 000 € mesačne. Mzda sa samozrejme líši v závislosti od skúseností, zručností, umiestnenia a typu zamestnávateľa.

Toto mi povedal AI a nesúhlasím s tím. Ak poznáte marketingové agentúry na Slovensku tak viete, že 2000€ majú len máloktorí marketingoví špecialisti, ktorí robia v marketingových agentúrach. 

Áno samozrejme, že SEO špecialista si dokáže zarobiť na život, ale určite nie na Porsche, hlavne ak ste zamestnaní v agentúre. Ak ste schopní SEO špecialista a dokážete si zohnať zákazky tak si viete zarobiť 3000-5000€ mesačne. No samozrejme okrem SEO musíte mať aj sales zručnosti. 

 

Koľko zarába SEO špecialista?

Mzda SEO špecialistu sa na Slovensku líši v závislosti od rôznych faktorov, ako sú:

Skúsenosti SEO špecialistu

 • Junior: 1000 – 1200 € mesačne
 • Mid-level: 1200 – 1500 € mesačne
 • Senior: 1500 – 2200 € mesačne
 • SEO Manažér: 2000-2500 € mesačne

Zručnosti SEO špecialistu:

Lokalita:

 • Bratislava: Vyššie mzdy
 • Košice: Priemerné mzdy
 • Menšie mestá: Nižšie mzdy

Typ zamestnávateľa:

 • Agentúra: menšia až vyššia mzda (závisí)
 • In-house: vyššia mzda
 • Freelancer: Variabilné mzdy (závisí od projektov a klientov)

Výkonnosť:

 • Hodinová mzda
 • Mzda za výsledky (bonusy za dosiahnutie cieľov)

Priemerná mzda SEO špecialistu na Slovensku je 2 000 € mesačne.

Je dôležité poznamenať, že toto sú len priemerné mzdy a váš individuálny plat sa môže líšiť. Ak máte rozsiahle skúsenosti, cenné zručnosti a pracujete v Bratislave pre agentúru, môžete si zarobiť oveľa viac. Naopak, ak ste junior SEO špecialista v menšom meste, váš plat bude pravdepodobne nižší.

Okrem základnej mzdy môžu SEO špecialisti dostávať aj bonusy, provízie a benefity, ako je napríklad firemný automobil, stravné lístky alebo 13. plat.

Ak sa chcete stať SEO špecialistom a zarábať peniaze, je dôležité investovať do vzdelávania a rozvoja svojich zručností. Existuje mnoho online a offline kurzov, ktoré vám pomôžu naučiť sa základy SEO. Môžete sa tiež zapojiť do online komunity SEO a sieťovať s ostatnými profesionálmi.

S rastúcim dopytom po SEO špecialistoch na Slovensku je to skvelá príležitosť na vybudovanie úspešnej kariéry v tejto oblasti.

 

Koľko zarába SEO freelancer

Tu budem veľmi presný a premením vašu prácu SEO špecialistu na čísla a pridám sa na stranu zla a poviem vám aj to, že zarábajú lepší  SEO špecialisti a horši nezarábajú nič a, že ak chcete tak ja vás naučím ako zarábať ako SEO špecialista a naučím vás ako predať SEO služby a zarábať dosť na to aby sme sa mali dobre. 

 • Senior SEO špecialista zvládne cca 10-20 klientov mesačne úplne s prehľadom.
 • Samozrejme je to závisle na alokovaných hodinách práce na klientoch. 
 • Ak jeden klient má alokovaných 5-10 hodín (malý SEO klienti, ktorých vás naučím ako zohnať) tak je to 50 – 200 hodín práce mesačne, čo je bezproblémové. 
 • 50-200 hodín mesačne je  2400 – 9600€ mesačne ako senior SEO špecialista. 
 • Nie každí SEO špecialista zarába toľko. Hovoril som už veľa o nepochopení SEO služby a podvodných taktikách a sľubovaní výsledkov, no hlavný dôvod je že aj obuvník chodí bosí + sales problem.  

Naučím vás na SEO coachingu alebo SEO konzultáciách ako byť špičkový SEO špecialista a kradnúť organickú návštevnosť. 

 

Koľko zarába SEO špecialista v agentúre?

Ako zamestnávateľ na Slovensku pre slovenských klientov by som senior SEO špecialistovi ponúkol na slovenské pomery maximálne 2000€ v čistom. Ak sa vám to zdá byť málo tak ste absolútne mimo reality a pravdepodobne ste nikdy neboli zamestnaný ako SEO špecialisti alebo ste nikdy neboli na strane zamestnávateľa. 

Veľa „údajných“ SEO špecialistov (a to som už desiatky SEO špecialistov na Slovensku vyškolil) tak majú nereálne predstavy o práci v agentúre a taktiež nereálne predstavy o SEO freelancingu. Hlbšie sa tomu budem venovať v ďalšej Hdvojke. 

 

Pozrime si ponuky SEO práce na profesii (12.4.2024): 

Jediný inzerát na prácu SEO špecialistu som našiel na SEO juniora pre marketingovú agentúru za 6 € na hodinu v hrubom :D. no nezober to 😀 

ďalšie inzeráty na prácu SEO špecialistu nie sú a je to mix všehochuti: 

 • innovatrics.com hľadá SEO & Content Lead za 2300€ / mesačne asi v hrubom, tipujem za nástupný niekde na úrovni 1600€ , treba tam asi EN na vyššej úrovni slovom aj písmom a inak požiadavky na SEO tam nie sú žiadne v inzeráte. Teda ktovie, čo je to za pozíciu. V popise je toho málo až nič. Každopádne ak berieme len cenu tak super ponuka pre SEO špecialistu. 

A to je bohužiaľ všetko, čo nájdete vyslovene pre SEO špecialistu na Slovenskom trhu. Inak sú inzeráty na profesii a inde zamerané na to aby ste vedeli všetko. Teda nereálne aby 1 človek vedel všetko, je to nereálne a ak si niekto myslí, že vie na vysokej úrovni SEO, social ads, google ads, grafiku, programovanie, tak asi má o kolečko menej a mal si sa konfrontovať s reálnymi odborníkmi aby videl čo vlastne všetko nevie. Každopádne ak niekto tvrdí, že je odborník na všetky sféry performance marketingu + grafiku tak je buď klamár alebo sa volá marketingový Einstein. 

 

Prečo ak sa SEO špecialisti nebudú snažiť tak prídu o veľa? 

Začnem príbehom v ktorom sa nájde minimálne 1 človek. 

Kde bolo nebolo, bol rad jeden SEO špecialista, ktorý zarábal 2500€ na živnosť (kráľovský plat na prácu v marketingovej agentúre na Slovensku). Tento SEO špecialista robil 2 roky v agentúre a vyžiadal si väčšiu výplatu, lebo sa cítil finančne nedocenený a hovoril rozprávky o tom, že inde zarábajú SEO špecialisti 3000€ v čistom (nereálne na Slovensku v agentúre). Samozrejme nedostal vyšší plat a ostal na 2500€ v čistom za mesiac. Samozrejme mal 100% homeoffice a mohol robiť kedy chcel a mal aj neobmedzenú dovolenku, firemný notebook a kopec ďalších benefitov. 

Povedal si ale, že za 2500€ sa mu neoplatí ani vstávať z postele a začal flákať prácu a zháňať si zákazky pomimo na úkor zamestnávateľa. Samozrejme, že bol konfrontovaný s prepadom kvality práce a počase sa prišlo na to, že robil prácu pomimo. Bol to srab tak namiesto toho aby sa priznal tak klamal a keďže lož má krátke nohy tak sa na to prišlo. 

Výpoveď bola na stoje a začali plače, výhovorky, hra na city a rodinu a podobné keci. No stalo sa to, že porušil zmluvu tak išiel z mesiaca na mesiac. 

Poviete si, paráda a teraz bude úspešný SEO freelancer a bude už len dávať fotky z pláže a zarábať 10K eur mesačne … Ak vidíte happy end tak sa zobuďte a skúste podnikať a zháňať si zákazky od piki. 

Stalo sa to, že tento „špecialista“ stratil prácu a istoty a nadštandardné pracovné podmienky. Ako SEO freelancer si nedokázal zohnať zákazky, ktoré by ho živili, a musel po čase ísť do inej agentúry, kde samozrejme nezískal lepšie podmienky a jeho život aj finančná situácia sa zhoršila. 

 

Ako dlho trvá naučiť sa SEO? 

Je to veľmi individuálne, naučiť SEO môžete aj na SEO školení, no vedieť aplikovať SEO na seniornej úrovni vyžaduje čas. 1-2 roky dennodennej a komplikovanej SEO práce a riešenia komplikovaných SEO problémov s vás urobí SEO špecialistu. 

Problém so SEO špecialistami a aj inými marketingovými špecialistami je ako byt manažér v dobre a prosperujúcej firme. Takýto manažér nikdy neriešil fuckupy a reálne problémy, len sa viezol na vlne prosperity a teda nemôže byť kvalitný a dobrý, lebo nikdy neriešil reálne a závažné problémy, ktoré skúsený špecialista rieši na dennom poriadku a rýchlejšie naberá cenné skúsenosti. 

 

Ako zarábať ako SEO špecialista?

 1. naučte sa robiť SEO na našich SEO školeniach
 2. Naučte sa predávať svoje služby a propagovať sa na našom SEO coachingu
 3. Získavajte skúsenosti na SEO projektoch, menších aj väčších. 
 4. Zvyšujte odbornosť a zarábajte viac

O autorovi

RNDr. Milan Fraňo, PhD.

HEAD of SEO, web editor, co-founder wooacademy

Môj príbeh SEO špecialistu

seo-specialista-milan-frano

Zanechajte nám kontaktné informácie a pripravíme cenovú ponuku na mieru ?

Marketingové služby na mieru, ozvite sa!

Meno
Field is required!
Field is required!
Email
zadajte platnú emailovú adresu
zadajte platnú emailovú adresu
Telefónne číslo
Field is required!
Field is required!
doména
Field is required!
Field is required!
Správa
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!